“Gündem Buluşması”nda; İşletme Sahiplerine Yönelik Finansal Yönetim teknikleri hakkında bilgi verildi
“Gündem Buluşması”nda; İşletme Sahiplerine Yönelik Finansal Yönetim teknikleri hakkında bilgi verildi

Kapı-Pencere endüstrisini geliştirmek ve iyileştirmek adına faaliyetlerde bulunmaya devam eden Pencere Üreticileri Kalite Birliği Derneği (PÜKAB), 06 Kasım Salı günü düzenlemiş olduğu toplantıda sektörün önemli temsilcilerinden oluşan üyelerini bir araya getirdi. Çok sayıda katılımcının yer aldığı “Gündem Buluşmaları”nın bu ayki toplantısı; “Ekonomik Veriler ve Finansman Teknikleri”ni konuşmak ve Pendik Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Protokol’ünün imzalamak üzere, düzenlendi.

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Kutlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin ev sahipliği yaptığı toplantının konuk konuşmacısı Yeminli Mali Müşavir Bülent GÖRER; ayrıntılı bilgi verdi, soruları yanıtladı.

Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Kutlu “İçinde bulunduğumuz ekonomik koşulları en verimli şekilde yönetebilmek için şu konulara dikkat edelim:

1-Bildiğimiz işi yapalım, “ana” işimize yönelelim;

2- Uzun vadeli planlarımızla beraber kısa vadeli planlar yapalım;

3- Personelimizle “dedikodu” krizlerini yönetmek için şeffaf olalım;

4- Müşteri, banka ve tedarikçilerimizi izlemek için kriz masası oluşturalım;

5- Ödeme vadelerimizi kısaltalım;

6- Piyasada aktif rol almak üzere iletişimimizi sürekli kılalım;

7- Bankalarla ilişkimizi doğru ve şeffaf yönetelim;

8- Nakitimizi iyi yönetelim;

9- Tahsilat riski almayalım;

10- Fiyatlarımızı müşterilerimizin ihtiyacına göre sabitleyelim veya artıralım;

11- Krizi fırsata çevirmenin yollarını arayalım, konularını kapsayan bir konuşma yaptı;

“Sektörümüzün gelişmesi için üyelerimizin kurumsal ihtiyaçlarının da gözetilerek belirlediğimiz gündem konularımızı düzenli olarak görüşmeye devam edeceğiz. Bu bağlamda hem toplantımıza katılan üyelerimize, hem de değerli bilgi ve birikimlerini bizimle paylaşan konuk konuşmacılarımıza teşekkür ederim” dedi.

Toplantı esnasında Pendik Hezarfen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Cengiz Atasoy, Müdür Yardımcısı Özkan Özkaral, PÜKAB YKB Kaan Kutlu Ve Başkan Yardımcısı Kerem Yılmaz tarafından iş birliği protokolü de imzalandı.

Katılımcıların yoğun ilgisi ile gerçekleşen toplantı, iyi dileklerin paylaşılması ve bir sonraki toplantıda görüşme temennisi ile tamamlandı.