“Gündem Buluşması”nda; Vergi İncelemeleri ve Mükellef Hakları ve Devlet Teşvikleri hakkında bilgi verildi.

“Gündem Buluşması”nda; Vergi İncelemeleri ve Mükellef Hakları ve Devlet Teşvikleri hakkında bilgi verildi.

PÜKAB Gündem Toplantısı gerçekleştirildi.

Dördüncüsü gerçekleştirilen “Gündem Buluşması”nda; Vergi İncelemeleri ve Mükellef Hakları ve Devlet Teşvikleri hakkında bilgi verildi.

Kapı-Pencere endüstrisini geliştirmek ve iyileştirmek adına faaliyetlerde bulunmaya devam eden Pencere Üreticileri Kalite Birliği Derneği (PÜKAB), 17 Nisan Salı günü düzenlemiş olduğu toplantıda sektörün önemli temsilcilerinden oluşan üyelerini bir araya getirdi. Çok sayıda katılımcının yer aldığı “Gündem Buluşmaları”nın dördüncüsü; “Vergi İncelemeleri ve MükellefHakları” ile “Devlet Teşvikleri”nikonuşmak üzere, düzenlendi.

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Kutlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin ev sahipliği yaptığı toplantının ilk konuk konuşmacısı Yeminli Mali Müşavir, İKÜ Öğretim Görevlisi, E. Vergi Müfettişi E. Vergi Dairesi Müdürü Mahmut Bülent YILDIRIM; “Vergi İncelemeleri ve Mükellef Hakları” başlığı altında;

              -Vergi İncelemesi Nedir

              -Vergi İncelemesine Kimler Yetkilidir

              -Vergi İnceleme Türleri

              -Vergi İnceleme Yönetmeliği

              -Vergi İncelemesinde Mükellefin Hakları konusunda ayrıntılı bilgi verdi, soruları yanıtladı.

Diğer konuk konuşmacı Marka&Patent Danışmanı Cenk Zeren ise “Devlet Teşvikleri” konusunda;

– KOBİ Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Devlet Teşvikleri

– Büyük İşletmelerin Devlet Teşvikleri

– KOSGEB Kurumu ve Sağladığı Teşvikleri

– Ekonomi Bakanlığı Teşvik Sistemi

– Devletin Finansman Destekleri’ni anlattı.

Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Kutlu “Sektörümüzün gelişmesi için üyelerimizin kurumsal ihtiyaçlarının da gözetilerek belirlediğimiz gündem konularımızı düzenli olarak görüşmeye devam edeceğiz. Bu bağlamda hem toplantımıza katılan üyelerimize, hem de değerli bilgi ve birikimlerini bizimle paylaşan konuk konuşmacılarımıza teşekkür ederim” dedi.

Katılımcıların yoğun ilgisi ile gerçekleşen toplantı, iyi dileklerin paylaşılması ve bir sonraki toplantıda görüşme temennisi ile tamamlandı.