Pencere Üreticileri Kalite Birliği Derneği

Mesleki Yeterlilik Eğitimi

Değerli Sektör Mensuplarımız,
Kuruluş ve faaliyet amacı sektörün üretim ve hizmet kalitesine katkı sağlamak olan derneğimiz Pencere üreticileri kalite birliği(PÜKAB) bu amacı doğrultusunda Gülfen İnşaat Eğitim ve Danışmanlık firması ile MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİMLERİ ‘nin verilmesi ve işçilerin sertifikalandırılması hususun da işbirliği sözleşmesi imzalamıştır.Firmaya, 4857/80 sayılı iş kanunu,6331/17 ve 6645 SAYILI İŞ GÜVENLİĞİ ve SAĞLIĞI hakkındaki yasalar kapsamında Hayat Boyu Öğrenme Genel. Müdürlüğünce Kasım 2015 de yayımlanan genelge doğrultusun da GÜLFEN İNŞAAT EĞİTİM ve DANIŞMANLIK HİZMETLER FİRMASI ile ÜMRANİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ arasın da imzalanan ."İŞBİRLİĞİ SÖZLEŞMESİ" ile TEHLİKELİ VE ÇOK TEHLİKELİ İŞLERDE çalışan işçilere MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİM VE KATILIM SERTİFİKALARI verilmesi hususunda Anadolu meslek Liseleri ile iş birliği yapma yetkisi verilmiştir.
Sözleşme kapsamında PÜKAB (pencere üreticileri kalite birliği) ile GÜLFEN İNŞAAT EĞİTİM ve DANIŞMANLIK arasında yapılan sözleşme ile Dernek üyesi firmalar bünyesinde çalışan (Alüminyum-P.V.C. Pencere-Profil ve Dış cephe kaplama branşlarında ). işçilerimize öncelikle Ümraniye ve diğer Anadolu Meslek Liselerinin ilgili bölüm Teknik öğretmenleri vasıtası ile eğitim ve müteakibinde yapılacak sınavlarda başarılı olanlara MİLİ EĞİTİM BAKANLIĞI onaylı süresiz geçerli eğitim başarı sertifikalarının ( Mesleki Yeterlilik Sertifikası)verilmesi hususunda mutabakata varılmıştır.
Bu işbirliği ile; Hem sektörel mevcut iş gücünün kalite standardını yükseltmek ve hem de Okullarından mezun olan öğrencileri istihdam ederek eğitimli ve kaliteli iş gücüne ulaşılmasını sağlamak amaçlanmıştır.
İlgili yasalar gereği M.Y.(mesleki yeterlilik) Eğitim ve sertifikalarını almak zorunlu olup MAYIS 2016 dan itibaren ÇALIŞMA ve SOSYAL GÜV. BAKANLIĞI’NIN Müfettişleri tarafından denetlemeler başlayacaktır. M.Y. Eğitimi ve sertifikası olmayan işçiyi çalıştıran işverenlere her bir işçi için 511,00 tl. - 1.500,00 tl. para cezası uygulanacak olup, Firma bünyesinde görev yapan İş Güvenlik Uzmanlarına da yazılı uyarı yapılacak(ceza puanı uygulaması), belgesiz çalışan işçilere görevden el çektirilecektir.
PÜKAB(pencere üreticileri kalite birliği); Hem sektördeki hizmet kalitesinin arttırılmasına katkı sağlamak hem de dernek üyesi firmaların muhtemel cezai yaptırımlar ile karşı karşıya kalmasını engellemek amacı ile her türlü katkıyı sağlamaya devam edecektir.

 

İRTİBAT ADRES ve TELEFONLARI :

PÜKAB DERNEĞİ:    
Dernek telefonları: 0216 580 87 11 0533 232 87 14
mail adresi pukab@pukab.org destek@pukab.org
GÜLFEN İNŞAAT EĞİTİM VE DANIŞMANLIK:    
Gülfen Eğt. Dnş. telefonları: 0216 365 00 90 0553 239 85 54
mail adresi ferdiulku59@gmail.com          info@gulfenegitim.com
FİRMA BANKA HESAP NO. T.İş Bankası TR630006400000112320318124

 

 

 

 

 

 

 

 

Kayıt Formu için lütfen tıklayın